mini size ebike LED display
- Best Ebike Display
- E Bike Led Display
- Ebike Controller Display
- Ebike Screen
- Lcd Display E Bike
- Lcd Ebike Display
SKU
BS-90Q-1
Categories Display, Motor & Kits
Tags ebike display, electric scooter display, LED ebike display, LED electric scooter display, mini size ebike LED display
mini size ebike LED display
mini size electric scooter LED display


| Approval | CE / RoHS |
| Size | L 48mm W 28mm H 44mm |
| Weight | 28g |
| Material | PC+ABS |
| Power | DC 24V/36V/48V |
| Current | 18mA~25mA /36V |
| Screen Type | LED |
| Protocol | UART |
| Waterproof | IP65 |
| Data Port | / |
| Function | PAS Level/Battery Indicator/Error Alarm/Walk etc. |
Details:


Send Your Inquiry
Related products
- Electric Scooter Motor
High torque 8 inch BLDC geared electric scooter motor
- Ebike Motor
16 inch 500W fat tyre ebike motor
- Ebike Motor
17 inch 3000W BLDC wheel hub motor
- Electric Scooter Motor
8 inch electric scooter motor






